« بچه های شین آباد | صفحه اصلی | ماجرای مصاحبه من با "مسی"! »

یک کارگر معدن چقدر عمر می کند؟

تصویربردارم می گفت همین یک کارمان مانده بود.راست می گفت.رفته بودیم صد و پنجاه متر زیر زمین.
ما در دل یک معدن ذغال سنگ بودیم.مسوول معدن مدام جو می داد.یعنی تا می آمدیم از کارگرها بپرسیم که اوضاعتان چطور است می گفت:"آقا بریم اینجا یک وقت ریزش میکنه"!
 تقریبا هروقت کارگری زبان می گشود که از سر درون بگوید یک جا در تخیل رییس داشت ریزش می کرد و ما هم می گرخیدیم که نکند مدفون شویم و زود محل را ترک می کردیم.
کارگرهای معدن اگر انفجاری رخ ندهد،اگر سیگاری نباشند،اگر دچار خفگی نشوند و دهها اما و اگر دیگر،باز هم کمتر از پنجاه سال عمر می کنند.
دلیلش هم ذرات ذغالند که وارد ریه هایشان می شود و زود می میرند.
imagessss.jpg
یادم هست دو سال پیش در مستندی از واحد مرکزی خبر به نام معدن پابدانای کرمان،از هرآنکس که دستش می رسد خواستم لااقل یک لیوان شیر به این بچه ها بدهند.حتی با وزیر کار صحبت می کردیم و خبر نداشت همین یک لیوان شیر چقدر می تواند به سلامت جسمی و افزایش عمر و روحیه اینها کمک کند.تلفن را برداشت و دستور داد.امیدوارم مشکلشان حل شده باشد.
کارگرهای معدن،همان هایی که گاهی مدتها خورشید را نمی بینند و برای لقمه ای نان حلال چه ها می کشند و گاهی سختی کار هم در فیش حقوقشان نمی آید اما خیلی بامعرفت تر از آنی هستند که گمانش را بری.راست می گویند که معدن "مرد" می سازد.

من با ارزش ترین هدیه دوران کاری ام را تا الان از همانها گرفتم.وقتی با دست های سیاهشان یادگاری نوشتند.نوشتند ممنون به معدن ما آمدید.قابش کردم زدم روی دیواراتاقم.
من رفته ام به خانه کارگرهای معدنی که قطع نخاع شده اند.رفته ام به خانه مادری که با چهار تا بچه قد و نیم قد نمی تواند حق شوی مدفونش را از پیمانکار معدن بگیرد.حالا که در طبس،کوه  مردان دیگری را به دل خویش کشیده همه  خارج از سیاسی کاری ها و سیاه بازی های این روزها،فکری به حال اهالی خانه شان کنیم.خورشید،جای دوری نمی رود.

ارسال نظر

نظرات (76)

آتی فراهانی:

تا عمر دارم اون گزارشتونو یادم نمیره کامران خان.نشستم و یه دل سیر گریه کردم.

معدن مرد می سازد


موفق باشید التماس دعا

آناهیتا مدحی:

کامران تو خیلی صبوری و خیلی تحملت بالاست.هم باید هوای بالانشین ها رو داشته باشی که کله ات نکنند.چون زیرابت را بزنند چه کسی در تلویزیون صدای این بیچاره های زیر خط فقر را به گوش بالادستی ها برسونه؟چه کسی جرات داره حرفای تورو بزنه؟مگه یکی مثل فردوسی پورش هم می تونه بجز گیردادنای فوتبالی؟!تو خیلی صبوری و خدا دوستت داره.

م.ی:

سلام آقای نجف زاده!
راستش من یه نویسنده نوجوونم و سوژه هایی که انتخاب می کنید خیلی تو نوشتن بهم کمک میکنن.
واقعا از گزارشاتون لذت می برم و از خدا میخوام در آینده نوشته های من هم مثل نوشته های شما بتونن همیشه قدم به قدم حقیقت حرکت کنند و نوری باشن برای نشون دادن راه حقیقت.

برسام:

سلام.اینو خوندم خیلی دلم واستون سوخت.

اگر کاشف معدن صبح آمد صدا کن مرا
و من در طلوع گل یاسی از پشت انگشت های تو بیدار خواهم شد
و آن وقت
حکایت کن از بمبهایی که من خواب بودم و افتاد...

سهراب سپهری

سلام برادر دعا میکنم همیشه ر مسیر حق پایدار باشی و هیچ وقت چپ نکنی و منحرف نشوی؛ ممنون از گزارشهای متفاوت و مردمی شما

aa:

آقا خبر دارید هنوز شیر هم نمیدهند...
هنوز چند تایی زیر زغالها دارند میمیرند...
و هیچ وعده ای عملی نشده...
دوستای داداش من اونجا کار میکردند خدا رحمتشون کنه...
من خودم زرندی ام ...
خودم زغال خورده ام...

نیما:

یورش نظامی به آموزش و پرورش کیش و گماردن یک نظامی بازنشسته به ریاست این اداره

سلام به مردی از جنس باران
خورشید جای دوری نمیرود...تعبیرهای زیبایی دارین بزرگوار...به وبتون سر میزنم و مطالب جالبتو می خونم....تعبیرمردی از جنس باران هم بی علت رو شما نزاشتم...صداقت در کلام و نیت های روشن همچون قطرات باران هدیه ی خداوند بوده بر قلب شما
موفق باشید
عاطفه ایرانی

برای شما متاسفم اقای نجف زاده چند ماه پیش وقتی کارگران زحمت کش نساجی مازندران حقوق نگرفته اند بهتون یه نظر دادم که 19ماه حقوق معوقه کارگران نساجی مازندران پیگیری کنیدشما رفتید که رفتید ونه مصاحبه ایی ونه پیگیریی حالا تعداد حقوق های نگرفته اشون 27ماه شده و داد رسی ندارند تقصیر ما خبرنگارای مازندرانی مطبوعات ونشریات چیه وقتی قدرت کافی نداریم از شما کمک مطالبه میکنیم وامید داریم کمکون کنید حالا هم باشگاه نساجی رو ویران کردند هم کارخانه رو هم زندگی هزاران کارگرشو گفتند باشگاه را از کارخانه جدامیکنیم به بخش خصوصی می دیم دادن به مهدی پرهام (معاون اقتصادی باشگاه استقلال)نرفته به باشگاه استقلال چند صد میلیون دادولی سه ساله که ببین به باشگاه خودش چه کرده کار رو به جایی رسونده که اگه کمک های شهردار واستاندارو...نباشه باشگاه صد بار منحل شد در حالی که پر طرفدار ترین تیم ها محسوب میشه مث اینکه شما فقط هوای خوش شمال رو دوست دارید نه درد های مردمشو دردها گفته می شوند تا درمان شوند این نظر رو هم مثل چند سال پیش تایید کن واز کنارش بگذر تا برسه 38ماه که حقوق نگرفتند تا هم اسم شما وهم اسم مسئولین مازندران در گینس به عنوان بی تفاوت ترین ها ثبت شه....

سلام با این لباس چه قدر زیبا میشوید البته زیبایی معنوی را میگویم همان زیبایی که وقتی از آقا ناصر میگفتید همان گونه زیبا

فروغ:

سلام ایرانی
ایرانی که هنوز وجدانت بیدار است و جرات گفتن حرفهایت را داری.حالم نگفتنی و حسرتم وصف نشدنی.خدا یارت باشد

فروغ:

سلام ایرانی
ایرانی که هنوز وجدانت بیدار است و جرات گفتن حرفهایت را داری.حالم نگفتنی و حسرتم وصف نشدنی.خدا یارت باشد

سلام

سلام به شما و سلام به دستان پینه بسته مردانی که جهت گرم نگه داشتن کلبه حقیرانه خود که سرشار از محبت و صداقت هست همه سختی ها را به جان خریده و خم به ابرو نمی آورند.
سلام به همه اونایی که همه سختی ها را با آغوش باز پذیرا بوده و ضمن کار تلاش و حرکت همه نگاه خود را به اونی می سپارند که حرکت و جوشش را در آنها پدید آورده و تنهائی های خود را با او قسمت می کنند
امید به تنهای یگانه دارند و به آرزوی آینده ای روشن گام برداشته نفس می کشند و قلب هایشان به تپش در می آید.
دست مریزاد

با سلام
یه سوال ازت می پرسم خداوکیلی تو بگو مرد و مردونه به دور از هیچگونه ملاحظه ای بهم جواب بده ؟ چند درصد از اخبار تلویزیون درسته ؟

سلام ممنون خیلی بحال بود اقایی

صادق:

سلام.دست گلت درد نکنه.از دور میبوسمت کامران عزیز.راستی چرا هی میفرستنت سوریه و عراق و لبنان و....واقعا قحطی خبرنگار اومد یا نه؟

رضا:

سلام
دستت درد نكنه كه هواي قشر كارگر رو دار ي يه سري هم به پروده طبس بزن

سلام
گزارشهای معدن در دوسال پیش برای همه ملت خیلی تکان دهنده بود.
نوشته هات منو یاده همون چهره ها انداخت.
کامران عزیز ، تو این کشور برای کارگر کسی ارزشی نمی زاره.
خودم دو ساله تو آسایشگاه سالمندان رشت کار می کنم و دو ساله بهم وعده دادن که باهام قرار داد می بندن و هنوزم که هنوزه با ماهی 200 تومن دارم زندگی می کنم که البته سال اولش 100 تومن بود.
راستی در راستای گزارشی که در سال 84 ازت از اخبار شبانگاهی شبکه سه پخش شد موضوع گزارش دارم که فکر کنم جالب باشه.
اگه دوست داشتی برات ایمیل یا نظر تو وبلاگم بذار تا برات بگمش.
فدای تو برادر دوست داشتنی همه ما ایرانی ها.
یلدا یعنی یادمان باشد که زندگی آنقدر کوتاه است که یک دقیقه بیشتر با هم بودن را

باید جشن گرفت
یلدایتان مبارک. [گل]

رضا:

ازاینکه میری میگردی وکموسریهارا پیدامیکنی میگی تاشاید گره ای باز شودودردی درمان ممنون ازشما گفتن واز اونا نشنیدن. مواظب خودت باش برادر.

محمد.ش:

آقاکامران تواستان ایلام چه سوژه هایی ردیف دارم برات .هم کیف میکنی هم دلت ازغصه میترکد چون دل یاران که درهجران یاران.دوست دارم بتونم بات تلفنی حرف بزنم تا داغ رودلت بذارم.اینجاایلام است اینجا مسئولینش حرف نمی شنوند اینجاآموزش وپرورشش طبیعتش آبش وامش جاده های هرروزازیک مسیرش و... همه وهمه روهواست تنها دل معدودی چون من بیچاره است که گرفته وخسته است زیرا تمام دریچه هاش بسته است

محمد.ش:

کامران جان دوکس صدای مارا میشنوند خداوشما.خداصبردارد اگرنداشت خدانبود اما ماتوراکه بی صبرانه کارمیکنی به فریادمی طلبیم زیرا صبرخدا در دل سنگ ما دیرمی شود..من منتظرآمدنت به ایلام می مانم تادستت را بگیرم و جاهااااااایی ببرمت که دق کنی مراداشته باش که ازرییسم نمیترسم مثل خودت.افشامیکنم مثل خودت.تومگراینهارا نمی خواهی؟!پس ناهاروشام وصبحانه ای مرا میزبان کن .من معلمی دردکشیده ام که کارهای وزیر داره منو دیوونه می کنه .وراجم آره اما به حق.بدرود.ازایلام.روستای زنجیره علیا

سلام

چقدر غیرت دارند اینها....هر کس جای اینها بود می گفت خب این چه کاریست...می روم بنایی می کنم...اصلا سیگار فروشی ! می کنم...چرا اینقدر سختی بکشم...! جور دیگری هم می توان نان درآورند...اما مردانه ایستاده اند...
ولی این وسط آدم به غیرت بعضیهای دیگر شک می کند!

سلام آقای نجف زاده ... من از طرفداراتونم ... گزارشاتونو خیلی دوس دارم ...میشه یه بارم به شهر ما بیاین ...اگه بیاین وبلاگم اسم وعکسشو زدم ...
اگه اومدین واسم یه نظر بذارین لطفا ...

. * ./۰۰\. *.
. * (‘_’) * .
* . ( : ) . *
. *( : )* .

ببین چه آدم برفی نازی درست کردم !

با این که خیلی دوستش دارم ، مال تو !

فرا رسیدن فصل زیبای زمستان مبارک.


هموطن!
فقط با روشن کردن یک بخاری اضافه، شما هم در تعطیلی مدارس
دانشگاه ها و ادارات سهیم باشید.
هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم ![نیشخند]

احسنت ...

خيلي وقته نمي بينمت..

هميشه گرخيديم كه الان اوضاعمون شد اين

سلام آقای نجف زاده
سالها پیش یکبار به وبلاگ من تشریف آوردید و یک نظر خصوصی گذاشتید
اگر ممنکه باز هم بیاین و من رو نظراتتون خوشحال کنید.

سلام اقای نجف زاده امروز 01/10/1391 است که من دارم با شما به صورت نامه ای صحبت میکنم وخواهشم این است که حتما پیگیری بفرمایید دیشب تو خبر 2030 عنوان کردند طبق مصوبه مجلس کارگرهای شرکتی به وضعیت قرارداد کار معین تبدیل میشوند اگر یادتون باشه قبل عید هم این بحث شد وکلیه سازمانهای دولتی این بخشنامه رواجراکردندبه جزشرکت توزیع برق استان البرز وشرکتهای توزیع برق کل کشور که وابسته به توانیر می باشند لازم به ذکر است که برق تهران این بخشنامه رو اجرا کرد که وقتی ما معترض شدیم در جواب ما گفتند که برق تهران دولتی است وشرکتهای توزیع همان برق تهران که شامل حال ما میشود به خاطر این که 60درصد ازسهام خود رافروخته است خصوصی میباشد حال بنده به عنوان یک برادر کوچک شما از شما عاجزانه درخواست دارم که با جدیتی که از شما به بنده ثابت شده است در این رابطه گزارشی تهیه فرمایید که ما پرسنل شرکتهای توزیع برق کل کشور علی الخصوص برق استان البرز به حق خود برسیم واز این نابسامانی وضعیت کار با پیمانکار رهایی یابیم من مطمئن هستم که شما پیگیر این درددل ما پرسنل شرکتی شرکت توزیع برق البرز واداره برق اشتهارد خواهید بود در ضمن بنده امادگی هر گونه مصاحبه دراین رابطه راباشخص شما چه به طور زنده وتلفنی دارم ممنون از لطفت کامران جان شماره تماس بنده 0000 تماس بگیری لطف بزرگی در حق من انجام داده ای

سلام.
وبلاگ فضایی است که در آن حق انتشار و حق اظهار نظر آزاد است.
یاد دارم در زمان انتخاب کاندیداتوری اوباما در سال نخست به وبلاگ شخصی او سرزدم و همچنین به نظرات وبلاگش فردی نوشته بود اوباما تا به حال خودتو تو آینه دیدی شبیه یک میمون هستی؟ در جواب اوباما نوشته بود: چه جالب تا به حال به این موضوع فکر نکرده بودم.
از انتقاد ها برای خود فرصت می گیرند .
موفق و پیروز و منصور باشید

[گل][گل][گل]

جهانگیر :

باسلام
گزارشهایی از این دست نشان می دهد ما در کشور چقدر مشکل داریم و چقدر باید کار کنیم تا فقط کمی از بی عدالتیها از بین برود .
اخیرا از منطقه چابهار و ایرانشهر بخاطر ماموریت اداری بازدید داشتم , پیشنهاد می کنم سری به این شهرها بزنید و ببیند آقایان مسئولین باید بیشتر به فکر مردم باشند ع ببیند هنوز مردم زیر چپرها زندگی می کنند و بچه ها چگونه در خاک و خول می گردند در حالیکه و میلیاردها میلیارد سرمایه این مملکت را بجهت در تهران بخاطر چیزهای بی خودی دور نریزند , در صورتیکه مردم مناطق دور افتاده هم انسان هستند و از ثروت این مملکت حقی دارند . شاید آقایان با دیدن این صحنه ها کمی وجدانشان تکان بخورد البته شاید گمان نکنم.

حدیث:

دو سال گذشت از اون گزارش؟
خب, یعنی الان سهمیه شیرشون به جاست ؟ ! گمان نمیکنم ...

محمدهادیپور:

خسته نباشی کاکو کامران دوست داشتنی و عزیز واقعأ تکی... تو گزارشاتت از آهنگهای محسن چاوشی عزیز هم استفاده کن.سال نو یعنی تو...

وحیدبهروز:

ای اقا چی بگم ای خدا چی بگم
سکوت کنم به افق دور دست نگاه کنم بهترین کامنت دادم

شیما:

سلام آقای نجف زاده نمیدونم چرا تا حالا به فکرم نرسیده بود به سایتتون سر بزنم تا امشب که مطلبی رو از شما تو یکی از این شبکه های اجتماعی دیدم
میخواستم بهتون بگم خیلی از سبک گزارشهاتون و موضوعاتش و زبان حق گوتون خوشم میاد و واقعا تو کارتون بهترینین
موفق باشین

سلام

اینها همه نشان می دهد که روحی حقیقت طلب دارید ولی عده ای چشم های خود را به روی حقیقت بسته اند
تشکر از همه تلاشهای شما و پاینده باشید.

همون دیگه،نمیخوان بشنون،ببین،بفهمن،خبر دار شن .

مرتضی:

سلام قهرمان صدا و سیما
من مرتضی هستم. بچه گنابادم.یه کم طراحی سایت بلدم. دوست دارم برای شما افتخاری یه وب سایت طراحی کنم.
اگه خوب نبود استفاده نکنید.
ممنون

تیتان:

سلام حاجی
یه زحمتی بکش و امار این ازمون استخدامی استان مازندران رو دربیار
چرا از اوایل تا بستون که از همه 5000 تومان واسه ثبت نام گکرفتن و هنوز که هنوز ازمون ندادیم
پولش چی شد
ای سود کردن و ما راضی نیستیم
چرا همه استان ها ازموئن دادن جز مازندران و قزوین؟

با سلام

یا شیخ! نشان دوزخى و بهشتى

چیست؟» شبلى گفت................


انجمن فرزانگان کویر

سعیده صفار هرندی :

سلام هر چند به طور اتفاقی به وبلاگتون اومدم ولی از این بابت بسیار خوشحالم .شما یکی از نابغه ترین خبرنگارهای دنیا هستید

یه دانشجو:

با سلام
لطفا یه سری هم به پیام نور مرکز ارومیه بزنید اخبار جالبی در جریانه
تو یه سال 4 تا رِئیس عوض دانشگاه عوض شده!
رشته های جدید مهندسی گرفتن،امکانات شون زیره صفره،کارگاه و آزمایشگاه که هیچ کلاس خالی ندارن!
بر خلاف قانون برنامه ی پنجم توسعه فوق لیسانس ها رو همین امسال به عنوان هیئت علمی استخدام کردن!
به انجمن های علمی نمیرسن،میگن بودجه نداریم!در حالی طبق قانون بودجه انجمن های علمی جداست و هر ساله ریخته میشه از طرف وزارت علوم!
شهریه ثابت همونطور که از اسمش معلومه باید تا فارغ از تحصیلی ثابت باشه،ولی برا ما هر ترم بیشتر میشه!
این ترم از اولش تا حالا،سه بار شهریه هامون اضافه شده!!!یعنی طول یه ترم ما حدود 23 هزار تومان بدون دلیل موجه باید پول اضافه بدیم!در حالی که نه درسی رو اضافه کردیم نه امکانات جدید گرفتیم!
برا رشته های مهندسی یا کلاس عملی رو(مثل کارگاه عمومی برق) تشکیل نمیدن،و یا شهریه عملی میگیرن و کلاس تئوریی تشکیل میدن!
نمیدونم پولای دانشگاه رو کجا خرخ میکنن که پول بیمه ی کارمندا رو نمیریزن و حقوقشون رو نصفه میدن،و کارمندا بد اخلاقیشو با ما میکنن!!!!

به جز شما کسی رو پیدا نکردیم که حرفمون رو بگیم،ترو خدا حق ما رو بگیرید!

فاطمه:

سلام آقاي نجف زاده من هم يك خبرنگارم اما نه مثل شما، عشق زيادي به اين كار داشتم اما .... دلسرد شدم... خيلي خوشم مياد از اين كه شما در كارتون جدي هستيد و به تلاشتون ادامه مي ديد... فكر كنم تمام مردم ايران شما رو مي شناسند و حتما همه شما رو دوست دارند...
موفق باشيد...
خيلي دوست داشتم بتونيد يه خورده من رو راهنمايي كنيد ... مجبورم به خاطر حفظ شغلي كه به سختي پيداش كردم طبق خواسته مديرمسئول رفتار كنم و همينه كه نه گزارشي مي نويسم و نه نظري در مورد هيچ اتفاقي ميدم، شايد باورتون نشه اما من با اين كه تحصيلات لازم در اين مورد رو هم دارم اما الان شدم مسئول بايگاني و منشي رئيس!...

خدا به شما قوت قلب بده....

نظرسنجی یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران-1392

تحقیقی از دانشجویان دانشگاه تهران

http://iran-election2013.blogfa.com/

افتخار شرکت میدید؟

سلام حاجی
دلمون خیلی تنگته چون من دانشجو هستم وتو خوابگاهم وتلویزیون نمی بینم...
موفق وشادوسربلند باشید

وحیدبهروز:

الان از دانشگاه داشتم میامدم دور فلکه ازادگان شهرمون ایستاده بودم تاکسی سوار بشم بعدش دو نفر شروع کردن کتک زدن هم یک دعوای مشتی بود منم ایستادم نگاه کردم خوب هم دیگه رو کتک زدن دلم وا شدباور کنید[نیشخند]
همه ایستادن نگاه کردن والا کی میره جلو جدا کنه یارو بری جلو بعدش میگیره میزنت یا فحش بهت میده بعدش تورم میاره وسط دعوا ولی حسابی کیف کردم ها خیلی وقت بود دعوا ندیده بودم یکمی دلم وا شد[نیشخند]خوش بحال کتک خورنده دیه هم بالاست توی این ماه هادیگه نونش توی روغنه توی این گرونی ها[خجالت][نیشخند]

سلام كامران جان. بنده يكي از طرفداران پر و پا قرص برنامه جذاب شما هستم. اما با مطلبي تحت عنوان امان از اين دروغهاي سر زده به روزم. بيا و جريان واقعي را از قول يكي از دوستانم نوشته ام. ضمناً به آقاي خسروي باي بگو شعور داشته باش و اگر كسي در خيابان تو را ميبيند و جلوي جمع تو را چند بار صدا ميكند جوابش را بده. ان هم درست و حسابي. چرا مجريان صدا و سيما وقتي در مقابل دوربين قرار ميگيرند خودشان را انسانهاي مليح و دوستان داشتني جا ميزنند. از قول من بگو آنچيزي را نشان بدهند كه هستند. كامران جان ضمناً من ضد انقلاب نيستم. يك بسيجي هستم با هزاران تفكرات آرمان گرايانه

حمیدرضا - کارشناس ارشد:

سلام کامران جان - آیا خبر داری که استاندار آذربایجان شرقی خودروی میلیاردی آمریکایی (هامر) اونهم با پلاک دولتی سوار می شه؟
تو رو جان امام زمان خبریش کن تا مردم این انسانها رو بهتر بشناسن. این رو به این دلیل از شما می خوام چون فکر می کنم کس دیگه ای جرات این کار رو نداره.
متشکرم.

Adonis:

سلام اسطوره .خوش باشید که خوش گفتید.چه دخترا که روی نیمکت چوبی واسه ی مرگ پدر تو ذغال معدن گریه میکردن چه دلسوختن ها میکردیم واسه ی درد بی پدری چه سخت بود تحمل ان چشمهای خیس دخترک .یاداوری خاطره ی دخترک گریه را مهمان چشمانم کرد...

منصوره :

دست نوشته هات رو خیلی دوست دارم حرف دل میزنی به قول نمیدونم کی حرفی که از دل براید لاجرم بر دل نشیند امیدوارم همیشه مثل الان توی کارت موفق باشی وتا ابد در ذهن ما ماندگار باشی

سلام رفيق . همه مي گويند که خبر شم مي خواهد و تو ثابت کردي که هنر کمتر از شم نيست. جووووونم

یکی از مردم:

سلام اقای نجف زاده می خواستم یراتون یادداشتی بنویسم اما نمی دونستم کجا به همین دلیل مجبور شدم در قسمت نظر ها بگذارمش من صاحب یک نمایشگاه ماشین هستم پریروز دو نفر وارد نمایشگاه شدن برای خرید ماشین نمایشگاه شلوغ بود وقتی وارد شدن همه چیز به هم ریخت دوربین ها خاموش شدن برق ها رفت خلاصه برای این که برن با ماشین دوری بزنن سوویچ را گرفتن و برادرم هم باهاشون رف (ماشین ماکسیما صفر بود)نیم ساعت بعد برادرم زنگ زد گفت چاقو گذاشتن زیر گلوم التماسشون کردم ولم کردن(لختش کرده بودند و هرچی داشت رو برده بودند)به پلیس زنگ زدیم گفت ما کار داریم و نمیاییم به نظر شما ما باید چی کار می کردیم فکر کنید توی این مملکت برای این که پلیس که کارش همینه نیاد و برای اومدن پلیس باید پارتی داشته باشی باید چه کار کرد

فهيمه:

واي خدا چقدر دوست دارم فردا صبح كه از خواب بيدار ميشم همه چيز يه جور ديگه شده باشه يه جور بهتر. مردم بيشتربه فكر هم باشن مسئولين به فكر مردم باشن وهزار تا اتفاق خوب ديگه. يعني ميشه؟

احمد:

دمت گرم.
من اگه قلم تو رو می داشتم دنیا رو فتح می کردم.
بازم دمت گرم.
یا علی...

احسان ابرهام:

سلام جناب نجف زاده عزیزی که گاهی موفق میشی گرفتاری مردم رو به گوش مسوولین برسونی .
اول ممنون از کارهای قبلیت.
دوم در طرح به اصطلاح قراردادی کردن نیروهای شرکتی که هیچ نفعی جز ضرر برای نیروها نداشت و سود اصلی رو دولت برد حقوق ما زیاد که نشد هیچ تازه از حقوق سال 90 هم کمتر شده به هر کی هم مراجعه می کنیم فایده نداره . بعضی ها از آقایون هم تهدید محترمانه رو به جای جواب تحویل میدن. اگر مشکلی هست که باید حقوق ما کم بشه تا کشور نجات پیدا کنه اشکال نداره اما خدا وکیلی از حقوق همین مدیر های ما ده هزار تومن کم کنن ببینیم صداشون در نمیاد ... کامران جان اگر امکانش هست برات با من تماس بگیر تا درد دل هام رو بهت بگم اینها که گوش نکردن شاید .... 09393417507 ممنون.

با سلام و احترام
جناب آقای نجف زاده من به نوبه ی خودم ودوستانم کمال تشکر را از شما به خاطر زحماتتان در باشگاه خبر نگاران دارم خوش حال می شوم اگر به وبلاگم سر بزنید یا ایمیل بفرستید . با تشکر فراوان

مینو:

دوباره یک سال گذشت وزمان اعلام نتایج وکالت شد من سال گذشته کانون وکلای مرکزامتحان دادم که سوالهالو رفته بودامسال هم قراربودیکشنبه سوم دی نتایج اعلام بشه که هنوز خبری نیست پیشنهادمیکنم یه سر به سایت نتایج وکالت 91 بزنیدتاببینیدامسال هم سوالها20 میلیون خریدوفروش شده اینجایه سوال مطرح میشه حق ما که هرسال میخونیم وبه یه بهانه ردمون می کنن چی میشه سوال بعد هم اینه کسانی که با خریدن سوالات اینطوری وکیل میشن چطوری می خوان از حق مردم در آینده دفاع کنن

بوالخیر:

با سلام خدمت آقای نجف زاده . آقای نجف زاده یه جایگاه سوخت در بندر بوالخیر از استان بوشهر شهرستان تنگستان وجود دارد که تقریبا ده سالی میشه از ساخت و ساز اون می گذره ولی هنوز که هنوزه راه نیفتاده .هر سال مسئولین میان افتتاح می کنند و دریغ از یک قطره بنزین در این جایگاه . خواهشا اگه براتون امکان داره یه گزارش ازش تهیه کنید . با تشکر

علیرضا:

سلام تورو خدا تو این برنامه تون اعلام کنین چرا این حقوق ارتش رو پرداخت نمیکنن بابا امروز چهارم برجه .اخه 300 تومن هم حقوقه که اینهمه منتظر بمونیم .
مرسی

دردمند:

سلام خواهشن گزارشی درباره پرداخت نکردن مطالبات تجهیزات پزشکی ها توسط دانشگاه علوم پزشکی تهیه کنید به خدا ورشکست شدیم 20ماه بدهکارند و جواب سربالا میدهند قیمتها 300-400 درصد بالا رفتن متشکرم

ghalam:

سلام اقای نجف زاده واقعاگزارش های شما بی نظیر. وقتی این گزارش وخوندم اشک ریختم .این که درد مردم رو در گزارش هاتون فریاد میزنید واقعا ....
امیدوارم همیشه پیروز و موفق باشید
اگرتونستیدبه وبلاگ منم سر بزنید خیلی دوست دارم نظر شمارو بدونم
ghalam1372.blogfa.com

zahra:

ریه هاشان پر اکسیژن مرگ.......

zahra:

شما اگه جاشون بودی چیکار میکردی؟هان؟

حسین:

سلام آقا کامران عزیزم من از دسداران تو هستم شاید من برای شما غریبه باشم اما شما به ما خیلی نزدیکی من جایی پیدا نکردم خبرمو بگم مجبورآ اینجا گفتم داداش کانون وکلا و قوه قضاءیه افتادن بجون هم ماهم که شرکت کردیم با استرس 1سال درس خوندن تکلیف هیچی معلوم نیس اونا میگن کانون باید جمع بشه کانونم هیچی نمیگه ما دستمون به هیچ کجا وصل نیس شمارو به خدا اگه میتونی کاری کن اخبار بگه تا اونا بخودشون بیان مررررررررررررررردیم ما جووووونا از دست اینا دلم گرفته خیلی خسته شدم شرمندم ناراحت شدی ببخش خدانگهدارت

وحیدبهروز:

چه خبره داداش نه به اون که ماه ها به اینجا سر نمیزدین ولی چند وقتیه که بروزید خیلی خوشحالم همیشه اینطوری در فضای مجازی باشید

مهدوی:

ممنون اقا کامران
ممنون که به یاد بیچاره هایی
ما بیچاره رو هم دعا کن

٥٧:

فقط خواندم

رها:

سلام آقاى نجف زاده خسته نباشى برادرم حرفات دلمونو به درد مياره ولى دوست داريم نميخوام از غصه هام بكم ناراحتت كنم همسر جانبازى هستم با ٥٨ ماه سابقه جبهه نه خونه داريم نه......خدارو شكر ميكنم كه سايه شوهرم بالا سرمه و بجه هام كنارم هرجا هستى خدا بهمراهت زير سايه امام زمان صداى ملت باش خدا صداى مظلومان را ميشنود!

m:

باسلام خدمت آقای نجف زاده
اینجانب محمد .....از مشتری های پروپا قرص شما هستم هرشب پای اخبار شما می نشینم تاشاید یه سری هم به بزرگترین بانک جهان اسلام بزنید واز مشکل 5000هزارنفر یا بیشتراز افرادی که در این بانک باآنها مثل برده برخورد میشه یه گزارشی تهیه کنید تامشخص شه حقشونو کی می...

641018:

.
.
.
بگم این حق هیچ کس نیست که با ثروت فقیر باشه
کسی که فرش می بافه نباید رو حصیر باشه
اگر چه سختی از انسان یه کوه درد می سازه
ولی از مردم ما درد داره یک مرد می سازه
.
.
.

سلام جناب نجف زاده
مطلب بسیار زیبا و تاثیرگذاری بود.امثال شماها نباشید صدا و سیما به درد نمیخوره.

حسین دادالهی:

من توی معدن دولتی و مکانیزه زغال سنگ طبس تقریبا دو سالی هست مشغول به کار شده ام.
حدود یه سال از آخرین شیری که در معدن خوردم میگذره.
اینجا بیشتر مواقع وقتی شیفت شب از 11 شب تا 6 صبح می خوای توی معدن مشغول به کار باشی خبری از یه کیک 300 تومنی هم نیست که قبلا می دادن وباید به خاطر طول مسافت معدن تا شهر باید تا 8 صبح گرسنه و خسته صبر کنی تا به خونه برسی.
من لیسانس برقم ولی پیران و با تجربه های معدن کاری میگن: اینج بهشت معدن کاران ذغال سنگ ایرانه !!!!!
وای به حال بقیه معادن ایران

داداشی:

سلام آقای نجف زاده
بچه هستی شروع به رفتن به مدرسه میکنی مادر، پدر معلم کلا اکثر بزرگترها می گن درسهایت رو خوب بخون تو اینده واسه خودت کسی بشی واسه اجتماع مفید واقع بشی میگیم چشم یه احمقی مثل من باورش میشه میره درس می خونه یه فوق لیسانس می گیره خوشحال میره دنبال کار میگه الان دیگه موقع اش فرا رسیده واسه خودش کسی بشه بعد از کلی گشتن میگن بابا اگه کار می خوای اینجا تو نهضت سواداموزی می تونی تدریس کنی ( سال 90)فوق لیسانس نمی خواد ما فقط دیپلم تو رو می خواهیم فوق لیسانس رو بذار توی کوزه آبش رو بخور میگم لنگه کفشی در بیابان نعمت است مشکلی نیست. سال 90 دوره تدریسی را تمام می کنم(6ماه). میگم خب حقوقم را بدین دیگه بهم می خندن میگن دیر اومدی می خوای زود بری 2 سال طول میکشه تا حقوقت رو کامل بگیری بعد دو سال یه تماس با ما میگیرن میگن بیا حقوقت را بگیر خوشحال میگیم یوسف گمگشته باز امد به کنعان غم مخور واسه 6 ماه تدریس که قرار بود یه پولی بدن به همه با کسر 24% از کل مبلغ (تقریبا 4/1کل پول) میگن اینم حقوقت بیا بگیر. میگن اینم سهم لاشخورهاست اخه کجای دنیا این عدالته کجای دنیا 24% از حقوق معلم رو بابت 10%سهم شرکت، 10% سهم نهضت، 4% سهم اداره دارایی ازش می گیرن این کجاش انصافه کار رو من میکنم پولشو یکی دیگه بگیره اگه نهضت طرف حساب ماست اون 10% بگیره نه اگه شرکت به اصطلاح پیمانکاری طرف حساب ماست فقط شرکت بگیره اگه دارایی طرف حسابمونه اون بگیره بابا چقدر قرار به ما بدهند که 24% هم کسر می کنند باور کن دیگه از درس خوندن متنفرم اگه الان به یه بچه ای بخوام نصیحت کنم می گم تا اول نضری کافیه بعد اون اسم تحصیل روشه کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، ولی کار اشتباهی اضافه کردند برعکس عمرتو هم هدر میدی فقط میشی گوشت قربونی وسلام شرمنده سرتون رو درد اوردم من داداشی هستم از شهرستان مراغه به نمایندگی از معلم های نهضت فرد به فرد این پیام را گذاشتم تا واسه این معلم های نهضت یه کاری بکنین ما هیچی نداریم نه بیمه نه سابقه کاری نه مزایا نه حقوق ثابت بدون تاخیر فقط یه قرارداد کاری

درباره

این صفحه حاوی یک نوشته از سايت که در December 19, 2012 11:15 PM ارسال شده می باشد.

ارسال قبلی این سايت بچه های شین آباد بوده است.

ارسال بعدی این سايت ماجرای مصاحبه من با "مسی"! است.

در صفحه اصلی و یا با دیدن آرشیو می توانید موارد خیلی بیشتری پیدا کنید.